Genç Değer Hareketi Türkiye Geneli Gençlik Kampı- “İslamcılık Düşüncesi”

Genç Değer Hareketi tarafından düzenlenen Türkiye geneli gençlik kampı Sakarya Kuzuluk’ta başladı.
“İslamcılık Düşüncesi” üst başlıklı kamp Hikmet Şahin’in Kuran tilaveti ile başladı, ardından Melek Sonakalan ve Nihat Tunç’un selamlama konuşmaları gerçekleşti.


Kampımız Nurullah Açıkgöz’ün “Bir Tavır Olarak İslamcılık” ve İnsan ve Medeniyet Hareketi genel başkanı Mehmet Güney’in “Türkiye’de İslamcılık Serüvenimiz” adlı konuşmaları ile devam etti.


Genç Değer Hareketi’nin düzenlediği ve farklı üniversitelerden öğrencilerin buluştuğu İslamcılık Düşüncesi Ara Dönem Gençlik Kampı 2. gününde devam etti.


İnsan ve Değer Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz hocamız kampımızın ikinci gününde “İslamcılığın Bugünü” konulu konuşmasıyla bizlerleydi.
Sonrasında Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan Hocamızın “Dava Bilinci” konulu konuşması gerçekleştirildi.


Ara Dönem Kampı’nın ikinci gününde, Şahmerdan Tunç’un konuşmasının ardından projelerimizden Kardeşliğe Bir El Uzat’ı Esra Aydoğmuş, Bir Fotoğraf Bir Ayet’i Mirbanu Taşçı anlattı.


Doç. Dr. Vahdettin Işık “Bir Alternatif Düşünce Olarak İslamcılık” başlıklı sunumu gerçekleştirdi.
Kardeşlik Sofrası proje sunumu Hamza Ünal tarafından gerçekleştirdi.

3. gün
Kampımızın üçüncü gününde atölye çalışmalarımızın ardından Emirhan Ağca projelerimizden Ailem Nerede’nin sunumunu gerçekleştirdi.
Müslümanların temel sorunlarına çözüm sunma gayreti içerisinde ve her nerede olursa olsun hakkı tutup kaldıran tarafta olan İslamcılık Düşüncesini konuştuğumuz kampımızın son gününü öğrenci sunumları ve toplu fotoğraf çekimi ile sonlandırdık.
Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.