İnsan ve Değer Hareketi Geniş Tabanlı İstişare Toplantısı

İnsan ve Değer Hareketi Geniş Tabanlı İstişare Toplantısı 25-27 Ağustos tarihleri arasında Kozaklı’da toplandı. Program, Abı Hayat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Eryılmaz’ın  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İnsan Değer Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz’ün açılış ve selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Programın ikinci günü birimlerin kurumsal değerlendirme ve bilgilendirme toplantılarıyla başladı. Yaşanan deprem felaketinin bölgedeki çalışmalara etkisi ve bölgenin geleceği istişare edildi. Genç Değer Hareketi, Kadın Değer Hareketi ve Evde Değerler Eğitimi Programı bünyesinde yapılan faaliyetler, müfredat ve teşkilat çalışmaları hakkında sunumlar yapıldı. Eğitim Komisyonu, Sosyal Medya Komisyonu, Yetim Komisyonu ve Dış İlişkiler Birimi sunum, değerlendirme ve istişarelerde bulundu. ANESİAD ve İyilik Derneği yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirme ve değerlendirme sunumlarını gerçekleştirdiler.

Program’ın son günü “Harekete Dair” konulu forum ile başladı. Ardından Depremin Etkileri ve Muhasebesi oturumunda depremden etkilenen illerin değerlendirilmesi yapıldı. Ramazan Kayan hocamızın İnsan ve Değer Hareketi şurasının genel değerlendirmesini yaptığı konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimiyle program son buldu.